Pauline Payen (de) & Petr Dlouhý: Grieving for Post-pandemic Future(s)

Studio ALTA - východní křídlo Invalidovny (zahrada)
14. 7. 2021
20:00
Studio ALTA - východní křídlo Invalidovny (zahrada)

Pauline Payen (de) & Petr Dlouhý: Grieving for Post-pandemic Future(s)

Grieving for Post-Pandemic Future(s) je kolektivní mediačně situační představení, které vzniklo jako umělecko-soucitná odpověď Pauline Payen, berlínské performerky a choreografky, na kurátorskou provokaci Petra Dlouhého: Jak pracovat s praktikami truchlení jako nástrojem pro utváření kolektivní vize budoucnosti? 

Přetrvávající pandemie vytvořila v naší realitě trhlinu a podtrhla naši sdílenou zranitelnost. Právě obnažená zranitelnost ukázala na řadu problému v systému, který obýváme, a stala se tak silným nástrojem vzájemné podpory, vytvoření nových vazeb a prostředkem k systémové změně. Díky této trhlině jsme si mohli uvědomit, že svět ke kterému spějeme není tím světem, který bychom chtěli. Během zamýšlené akce bychom se chtěli ponořit do našich vykořeněných pocitů a vnímat zármutek jako prostředek ochrany nás samých a jako nástroj budování jiné, pozitivnější vize budoucnosti.

Chceme zažít společný moment truchlení za svět, do kterého jsme byli uvrženi, abychom mohli lépe definovat svět, na kterém nám bude záležet.

KONCEPT, PERFORMANCE: Pauline Payen & Petr Dlouhý


PAULINE PAYEN: Ve věku dvou let Pauline Agnès a.k.a. Nghiêm Yannie Payen (či P.A.Y.P.) snědla pavouka. P.A.Y.P. tvoří na hranici tance, performance a vizuálního umění. Zajímá se o paradoxy, hlasy, tváře, sílu, stíny, žvýkačky, sny, postoje, spirály, kluzké předměty, smrt, zvuk, poezii, teatrálnost, kouzlo, společenské stereotypy a jiná zjevení.

www.paulinepayen.net

PETR DLOUHÝ: Ve věku tří let se Petr Dlouhý rozhodl nejíst mák, protože je moc tmavý. Později se začal věnovat kurátorství a uměleckému výzkumu. Poupravil svůj postoj k temnotě a snaží je ji transformovat skrze radost & vzájemnou péči. Jeho práce se dá vnímat jako snaha vytvoření podpůrné sítě, která umožňuje vzniku novým vztahům, kouzlům a bezpečného prostředí pro umělce, umělkyně i instituce.

KAPACITA na představení je 50 osob. Rezervujte si své místo přes Goout.

Představení probíhá se sluchátky, které budou pro každého diváka připraveny k zapůjčení na místě.

 

VSTUP ZDARMA