Hotel Europa [PT/CZ], EASTERN LOVES – prezentace práce

Studio ALTA - západní křídlo Invalidovnyy
15. 7. 2021
18:00 / BEZ REZERVACE
Studio ALTA - západní křídlo Invalidovny

Hotel Europa [PT/CZ], EASTERN LOVES – prezentace práce

EASTERN LOVES – umělecká rezidence/ prezentace tvorby HOTEL EUROPA

Tento projekt se zabývá osudy mladých protifašistických Portugalců a také lidí z Angoly, Mosambiku, Guineje-Bissau, Kapverdských ostrovů a Svatého Tomáše a Princova ostrova, kteří bojovali za nezávislost svých zemí a kteří využívali stipendia zemí východního bloku. Do roku 1989 byla tato stipendia poskytována jako podpora boje proti portugalskému fašismu a kolonialismu a po roce 1974 jako součást úsilí o pomoc při budování nových svobodných a nezávislých republik.

Tento projekt se bude zabývat otázkami týkajícími se boje a odporu proti fašismu, kolonialismu a komunismu. Zarámování těchto otázek do tématu lásky umožní pochopit souvislosti mezi osobní láskou a rodinnými vztahy v těchto politických spektrech. Jedná se o dokumentární divadelní představení inspirované výpověďmi lidí, kteří tyto situace prožili. Budeme vést rozhovory s rodinami, které byly rozvráceny pádem komunismu mezi Evropou a Afrikou, s lidmi, kteří po zkušenostech s životem v těchto zemích opustili komunistickou stranu, a s lidmi, kteří stále zůstávají komunisty.

Divadelní soubor Hotel Europa hledá osoby pocházející z Portugalska, Angoly, Mosambiku, Guineje, Kapverd a Svatého Tomáše, které studovaly nebo žily v Československu před rokem 1989 a které i nadále žijí v České republice (případně jejich příbuzné). Soubor s nimi bude dělat rozhovory, z nichž má vzniknout nový projekt „Amores de Leste/Eastern Loves“ , který bude uveden na mezinárodním festivalu performativního umění Euro-Scene v Lipsku, Passages festivalu v Metách, Théâtre de la Ville v Paříži a Culturgest v Lisabonu.

Hotel Europa byl vybrán k umělecké rezidenci v červenci ( 7.7. – 16.7.2021) v rámci festivalu Nultý bod.

www.hoteleuropateatro.com

VSTUP ZDARMA

Tvůrci: André Amálio and Tereza Havlíčková

Světla a technické řízení: Joaquim Madaíl

Výkonná produkce: Maria João Santos

Koprodukce: Culturgest (Lisbon, Portugal), Thêátre de la Ville (Paris, France), Festival Euro-Scene International (Leipzig, Germany)

Koprodukční rezidence: O Espaço do Tempo (Portugal), Armazém 22 (Portugal), Euro-Scene International (Germany), Passages Transfestival (France), Festival Zero Point (Czech Republic) and Schloss Bröllin (Germany)

Hotel Europa is financed by República Portuguesa – Ministério da Cultura/Direção- Geral da Artes.

plánovaná uvedení konečného formátu představení:

Euro-Scene International (Leipzig, Germany)

Culturgest (Lisbon, Portugal)

Passages Transfestival (Metz, France)

Thêátre de La Ville (Paris, France)