HOLEKTIV: MASS

performance
14. 7. 2022
18:00
Studio Alta | Invalidovna > západní křídlo | alta room

HOLEKTIV: MASS

Představení MASS se soustředí na ohledání tématu sebevědomí a sebeurčení. Zkoumá způsoby a prostředky, kterými si pomáháme vytvořit naši vlastní realitu a sebe sama v kontextu současné společnosti. Co považujeme za důležité a určující pro naše existování a fungování ve společnosti? Jakým způsobem pohlížíme sami na sebe a jakým způsobem se hodnotíme? Jaké prostředky nám pomáhají cítit se sami sebou a neplnit pouze očekávání druhých? My všichni tvoříme masu, jsme ovlivněni obrazem okolo nás a přes veškerou snahu být originální se stáváme unifikovanými uprostřed masy všech ostatních bytostí.

Po představení zvou Taneční aktuality festivalové diváky na Dvě deci o tanci, neformální diskuzi s tvůrci. Setkání s Evou Starou a Jindřiškou Křivánkovou moderuje Hana Strejčková.

Eva Stará

Tanečnice, performerka, akrobatka a choreografka. Tanec studovala na Konzervatoři Duncan centre a v pohybovém vzdělávání pokračovala na katedře nonverbálního divadla na pražské HAMU. Spolupracuje se soubory jako např. Spitfire Company, Tantehorse, Burki&com, na představeních studia TS Light a FysioART. Spolupracovala s režiséry jako jsou R. Magro, D. Gulko, M. Forman, Š. Pácl a s dalšími. Jako pedagog působí v Tanečním studiu Light a ZUŠ Choceň. V rámci workshopů vyučuje současné taneční techniky, párovou akrobacii a improvizaci. Ve své vlastní tvorbě se snaží o propojování nového cirkusu, tance a divadla.

Jindřiška Křivánková

Jindřiška je choreografka, dramaturgyně a performerka. Studovala na Konzervatoři Duncan centre a poté na katedře Nonverbálního divadla na pražské HAMU. Spolupracovala a spolupracuje s mnoha divadly, soubory, tvůrci a na mnoha divadelních i jiných projektech. Neustále hledá nové formy a přístupy. Na projektu MASS se podílí jako dramaturgyně a režisérka.

TVŮRČÍ TÝM:

Koncept, choreografie a interpretace: Eva Stará

Režie a dramaturgie: Jindřiška Křivánková

Hudba: Matouš Hekela

Kostýmy: Oldřich Vojta

Světlo a zvuk: Judita Mejstříková

Produkce a PR: Andrea Vykysalá

(c) foto Anežka Medová

Projekt vznikl za podpory: Ministerstva kultury ČR, Magistrátu hl. města Prahy, Státního fondu kultury ČR, Studia ALTA, Tantehorse, Cirqueonu, Naplavena, KC Vozovny