dadadans: CIRCUS LONELINESS

Studio ALTA - západní křídlo Invalidovny
10. 7. 2021
18:00 / BEZ REZERVACE
Studio ALTA - západní křídlo Invalidovny

dadadans: CIRCUS LONELINESS

Nebojím se umírání. Bojím se být sám po zbytek života.

CIRCUS LONELINESS je performativní instalace, která bere osamělost vážně. Zobrazuje ji a zrcadlí takovou, jaká je. Je to stav, který nevyžaduje rychlé rozřešení, ale empatickou péči.

CIRCUS LONELINESS uchopil téma osamocenosti a lidi, kteří se stali jen neosobní statistikou, a učinil je hmatatelnými a živými. Nabízí divákům, smyslový prostor zaplněný skrytou a opomíjenou samotou běžného života. Bez zbytečných patetických momentů, jen tak, jak se objevuje v životě snad každého z nás.

Samota je stav, který má mnoho podob a který se během života jedince vyhne málokomu. Samota nezná hranic; umí se vplížit davem, přichází nezvaná při posezení v obývacím pokoji nebo si vás vezme jako rukojmí během “lockdownu”.

CIRCUS LONELINESS je lunapark plný různorodých atrakcí, ve kterém se divák může pohybovat do určité míry volně a cítit se bezpečně. Jedinečný site specific projekt, jehož původní tvar se nám podařilo adaptovat na míru západnímu křídlu Invalidovny (Studio Alta). Prostřednictvím tohoto setkání dánští dadadans nabízí jejich pohled na samotu a osamění.

CIRCUS LONELINESS v Praze je koprodukce dánského uskupení dadadans a mezinárodního festivalu Nultý bod. Jeho podoba mohla vzniknout díky spolupráci dadadans a skupiny místních performerů.

dadadans pracuje s tématem samoty a jejího dopadu na jednotlivce či společnost již od roku 2015.

Více o souboru na www.dadadans.dk

Představení probíhá kontinuálně od 18:00 do 21:00. Divák může do prostoru vstoupit, odejít a zase se vrátit.

VSTUP ZDARMA

Koncept: Helle Bach and Siggi Óli Pàlmason

Choreografie: Helle Bach

Scénografie: Siggi Óli Pàlmason

Zvuk: Emil Sebastian Bøll

Účinkující z Dánska: Bodil Lassen

Domácí účinkující: Lukas Blaha, Jazmína Piktorová, Aude Stulírová Martin, Ekaterina Plechkova, Tomáš Janypka, Natálie Vacková