ALŽBĚTA TICHÁ: STAV

novocirkusové sólové představení
13. 7. 2022
19:00 + 21:00
Studio Alta | Invalidovna > jižní zahrada

ALŽBĚTA TICHÁ: STAV

Každý z nás se bez ustání mění…

Novocirkusové sólové představení „STAV“ je paralelou ženy, jdoucí po své životní cestě. Čas běží a s ním se i ona v každém okamžiku mění. Kdo byla na začátku a kým je teď? Co bude následovat?

Neustálá ač nevědomá proměna fyzické i psychické stránky je vizualizována a komunikována skrze závěsnou akrobacii na laně. Současně je proměna jako hlavní téma vyjadřována pomocí principů a pohybových vzorců zvířete.

Představení je vytvořeno jak pro diváky, toužící překračovat hranice své představivosti, tak diváky vnímající samotnou obrazovost. Příběh je inspirací k vlastnímu uvědomění si změn a proměn, kterými v životě procházíme.

Inscenace začala vznikat v posledním roce studia na univerzitě Codarts v Holandsku, Její tvorba byla podpořena (koprodukována) festivalem Nultý bod, Divadlo X10, Festival FunFatale,prostorem KD Mlejn a Cirqueon a Czech Contemporary Circus Showcase.

Promo video: Aerial rope perfomance „STAV“ by Alžběta/Betka Tichá

Alžběta Tichá

Tanečnice, performerka, akrobatka.

Vystudovala taneční konzervatoř Duncan centrum v Praze . Vedle tance rozvíjela své žonglérské dovednosti v žonglérské skupině “MixTrix”. Byla součástí několika divadelních projektů kočovné skupiny “Žebřiňák“. V roce 2015-2016 účinkovala jako akrobatka a žonglérka ve Státní opeře v inscenaci „Jeníček a Mařenka“ v režii Matěje Formana. Působila jako lektorka ve sdružení „Roztoč“ – místo pro rozvoj kulturního prostředí a v „Cirqueonu“ – místo pro rozvoj nového cirkusu.

Během roku 2015 Alžběta našla zálibu v závěsné akrobacii. Ponořila se do toho tak intenzivně, že se rozhodla zúčastnit přijímacího řízení na studium novocirkusového umění. V roce 2020 absolvovala studium na univerzitě Codarts (novocirkusový obor) v Holandsku. Od této chvíli kombinuje akrobacii ve výškách s tancem a fyzickým divadlem. Zúčastnila se několika projektů jako performerka: Kid v režii Francesco Sgró, Li(n)es v režii Danela Gulka, CircusMeetsStreetDance, Re-zervace a mnoho dalších.

Je členkou a zakladatelkou „Feel the Universe Circus Company“ a organizátorkou a performerkou letního projektu 2016 „Cirkus Laboratorium”.

TVŮRČÍ TÝM:

Performer: Alžběta Tichá 

Téma: Alžběta Tichá

Spolupráce s: Cécile da Costa, Ondřej Holba, Evgeniya Kalugina,

Thomas Falk, Birgit Haberkamp, Marlène Rubinelli

Hudba: Jakub Štourač

Světla: Vojta Brtnický

Kostým: Simona Drábová

Délka představení: 17min.

Premiéra: 25.5.2021 na festivalu Fun Fatale v Jihlavě

Inscenace vznikla za podpory: Festivalu Nultý bod, Codarts Rotterdam – University of the Arts, , Divadlo KD Mlejn, Cirqueon, Fun Fatale festival a Divadlo X10