ALŽBĚTA TICHÁ: STAV

PŘEDSTAVENÍ JE ZRUŠENO ze zdravotních důvodů
13. 7. 2022
19:00 + 21:00
Studio Alta | Invalidovna > jižní zahrada

ALŽBĚTA TICHÁ: STAV

S politováním oznamujeme, že představení Alžběty Tiché bude ze zdravotních důvodů zrušeno. Všem, kteří již zakoupili vstupenky, nabízíme náhradu vstupného na jiné představení nebo vrácení vstupného. Pokusíme se vás kontaktovat přes goout nejpozději zítra, případně pište své žádosti o náhradu na pr.nultybod@gmail.com
Děkujeme za pochopení.
Váš Nultý bod

Každý z nás se bez ustání mění…

Novocirkusové sólové představení „STAV“ je paralelou ženy, jdoucí po své životní cestě. Čas běží a s ním se i ona v každém okamžiku mění. Kdo byla na začátku a kým je teď? Co bude následovat?

Neustálá ač nevědomá proměna fyzické i psychické stránky je vizualizována a komunikována skrze závěsnou akrobacii na laně. Současně je proměna jako hlavní téma vyjadřována pomocí principů a pohybových vzorců zvířete.

Představení je vytvořeno jak pro diváky, toužící překračovat hranice své představivosti, tak diváky vnímající samotnou obrazovost. Příběh je inspirací k vlastnímu uvědomění si změn a proměn, kterými v životě procházíme.

Inscenace začala vznikat v posledním roce studia na univerzitě Codarts v Holandsku, Její tvorba byla podpořena (koprodukována) festivalem Nultý bod, Divadlo X10, Festival FunFatale,prostorem KD Mlejn a Cirqueon a Czech Contemporary Circus Showcase.

Promo video: Aerial rope perfomance „STAV“ by Alžběta/Betka Tichá

Alžběta Tichá

Tanečnice, performerka, akrobatka.

Vystudovala taneční konzervatoř Duncan centrum v Praze . Vedle tance rozvíjela své žonglérské dovednosti v žonglérské skupině “MixTrix”. Byla součástí několika divadelních projektů kočovné skupiny “Žebřiňák“. V roce 2015-2016 účinkovala jako akrobatka a žonglérka ve Státní opeře v inscenaci „Jeníček a Mařenka“ v režii Matěje Formana. Působila jako lektorka ve sdružení „Roztoč“ – místo pro rozvoj kulturního prostředí a v „Cirqueonu“ – místo pro rozvoj nového cirkusu.

Během roku 2015 Alžběta našla zálibu v závěsné akrobacii. Ponořila se do toho tak intenzivně, že se rozhodla zúčastnit přijímacího řízení na studium novocirkusového umění. V roce 2020 absolvovala studium na univerzitě Codarts (novocirkusový obor) v Holandsku. Od této chvíli kombinuje akrobacii ve výškách s tancem a fyzickým divadlem. Zúčastnila se několika projektů jako performerka: Kid v režii Francesco Sgró, Li(n)es v režii Danela Gulka, CircusMeetsStreetDance, Re-zervace a mnoho dalších.

Je členkou a zakladatelkou „Feel the Universe Circus Company“ a organizátorkou a performerkou letního projektu 2016 „Cirkus Laboratorium”.

TVŮRČÍ TÝM:

Performer: Alžběta Tichá 

Téma: Alžběta Tichá

Spolupráce s: Cécile da Costa, Ondřej Holba, Evgeniya Kalugina,

Thomas Falk, Birgit Haberkamp, Marlène Rubinelli

Hudba: Jakub Štourač

Světla: Vojta Brtnický

Kostým: Simona Drábová

Délka představení: 17min.

Premiéra: 25.5.2021 na festivalu Fun Fatale v Jihlavě

Inscenace vznikla za podpory: Festivalu Nultý bod, Codarts Rotterdam – University of the Arts, , Divadlo KD Mlejn, Cirqueon, Fun Fatale festival a Divadlo X10