Alica Minar & Collective: EXPLOSION

Rohanské nábřeží / BEZ REZERVACE
13. 7. 2021
20:00 / BEZ REZERVACE
Rohanské nábřeží

Alica Minar & Collective: EXPLOSION

EXPLOSION promlouvá skrze fenomén současné doby, čímž je život v „rozhněvané“ společnosti. Díky ustavičným podnětům z našeho prostředí se vnitřní i vnější napětí hromadí a výbuch je tedy nasnadě.

Základním principem tohoto představení je napětí. Pohrajeme si s Vámi, ponoříme Vás do osobních zkušeností plných silných emocí, a pak Vás vytáhneme zpět na hladinu humoreskní situací, která Vás povznese.

Jak vnímáte fakt, že jste součástí rozhněvané společnosti, kde násilí je každodenním chlebem? Napříč všemi výmluvnými, znepokojujícími, a přesto mnohdy něčím okouzlujícími výjevy. EXPLOSION je spouštěcím mechanismem divákova vnitřního odrazu tohoto tématu. Užíváte si pocit naštvání? Připadají vám lidé chorobně zuřiví, zvláštní nebo směšní? Děsí vás zloba a násilí? Dá se to vůbec všechno najednou strávit?

Taneční kousek pro čtyři performery, v kterém humor vyvěrá ze způsobu, jakým naloží ze scénografickým materiálem a účastí, kterou vloží do sotva kontrolovatelné fyzické energie, která ze zla čiší. To vše se spojí do bizardního úhlu pohledu a vznikne jakýsi pohádkový svět obrazů.  A to vše doplněné vágním prostorem Rohanského nábřeží.

mapa cesty na nábřeží >

Choreografie: Alica Minárová

Tanec: Evgenia Chetvertkova, Breeanne Saxton, Natalia Wilk, Markéta Vacovská

Hudba: Matouš Hejl

Scénografie a kostýmy: Claudia Besuch

Světla: Raquel Rosildete

Text: Henning Bochert und Ensemble

Asistent choreografa: Lenka Vořechovská

Produkce: Alica Minar & col.

Assistent produkce: Alžběta Konečná

Fotodokumentace: Vojtěch Brtnický, Alicja Hoppel

Supervize: Wanda Golonka, Christiane Berger

Odborné vedení: Lukas Matthaei, Sandra Umathum

Podpora zvuku: Etienne Haan

Zvláštní poděkování: Thomas Schaupp, Constant Goddard, Lara Gallagher, Joséphine Auffray, Heidi Horňáčková, Claire Crescini, Saida Makhmudzade, A.PART Festival, Tannen-Paradies GmbH.

Podpořili: HZT Berlin, Deutscher Bühnenverein, Deutschlandstipendium, International Festival Zero Point Prague and Goethe Institut in Munich

Final work at MA Choreography, Inter-University Centre for Dance Berlin (HZT).

Alica Minar & col.

https://alicaminar.com/

https://facebook.com/alicaminar/

https://instagram.com/alicaminar/

VSTUP ZDARMA