zpět na program

Cie Pieds Perchés: OK(N)o

OK(N)o / Cie Pieds Perchés

Exkurze za hranice veřejného a soukromého prostoru.

Veřejný prostor, soukromý prostor, intimita: co to pro nás znamená v době, kdy nové technologie jako kamerové systémy, internet a sociální sítě hranice mezi soukromou a veřejnou sférou smazávají?

Site-specific projekt OK(N)o zpochybňuje naše stávající představy o rozdělení soukromého a veřejného prostoru a napříč nimi se prostřednictvím nového cirkusu, tance a fyzického divadla snaží znovu určit místo pro individuální svobodu.

OK(N)o je stěhovavý projekt. Nahlíží do různých měst, prochází rozdílnými vnitřními i venkovními prostory, nabývá rozličných forem. Pohrává si s pozicí pozorovatele a pozorovaného a do této hry vtahuje i diváka.

Základ souboru Cie des Pieds Perchés s působištěm v České republice a Švýcarsku tvoří duo Stéphanie N'Duhirahe a Morgane Widmer. V mládí obě objevily cirkusové umění ve Švýcarsku a shodně se jejich nejoblíbenějším způsobem sebevyjádření stala závěsná akrobacie na vertikálním laně, u níž vyvinuly vlastní metodiku výuky. První společnou inscenaci Foutaise představily v roce 2010. Následovalo představení Le Poid de Vide/Váha prázdna (2014), Vejce vejci (2015), MUTE/En sourdine (2016) a Mezi Řečí/the between projekT(2018). 

délka prezentace přibližně 30 min

koncept: Stéphanie NDuhirahe, Morgane Widmer (Cie Pieds Perchés)

hrají: Stéphanie NDuhirahe, Morgane Widmer + Cécile da costa, Michaela Stará, Filip Zahradnický a Roman Džačár.

režijní supervize: střídající se supervizoři

hudba: Roman Džačár

video design: Dsu Ranger

produkce: Hedvika Zýková

podpora: Hlavní město Praha, Cirqueon, KD Mlejn, Ministerstvo kultury ČR