zpět na program

Kitt Johnson

Nejnovější sólové představení dánské performerky Kitt Johnson „POST NO BILLS” je prozkoumáváním transformativní síly krize. 

Představení ve stylu „Arte povera” (chudé umění) pohybující se na hraně prostoru, kde klid je nenávratně ztracen a nové a neznámé se jen letmo ukáže. Když přicházejí těžké časy, když lodě troskotají a pustošení systematickou krizí se stane chronickým. Když už si nemůžeme dovolit zaměňovat expanzi s rozvojem, když volbou je smrt nebo změna. A když víme, že se nic nestane dokud neotevřeme skořápku, nepropíchneme membránu a neporveme se s pouhou fikcí reality. Právě tady potkáme zlomeného člověka bez iluzí, člověka s prázdnýma rukama. Je zpět na bodu nula a znovu objevuje začátek.

Představení je součástí sólových představení vytvářených skupinou X-Act Kitt Johnson, která se zaměřují na různé aspekty lidské existence. Zkoumají krizi jako kreativní transformátor. A vychází z názoru existenciální psychologie, že krize musí vést ke kritice a neměla by být pasivně snášena. Krize je předstupněm proměny.

V červnu 2015 získala Kitt Johnson za svůj výkon v představení „POST NO BILLS” dánské ocenění „ The Reumert” v kategorii tanečnice roku 2015.  V prosinci 2015 byla Kitt Johnson a její nové představení oceněno cenou Danish Art Foundation.

Choreografie/tančí: Kitt Johnson
Hudba: Sture Ericson
Light designer: Mogens Kjempff

Fotografie: Per Morten Abrahamsen

Délka představení:50 min

Premiéra: Halmlageret v Kodani, Duben 2015

Vytvořila Kitt Johnson X-act s podporou od Danish Arts Council, Wilhelm Hansen Fonden, Knud Hoejgaards Fond, Augustinus Fonden, Overretssagfører L. Zeuthens Mindelegat, Koebenhavns Kommunes Scenekunstudvalg.

Trailer: https://vimeo.com/139229188

Web:http://www.kittjohnson.dk/english/

Místo konání: DIVADLO V CELETNÉ, Celetná 17, 110 00 Praha 1

KOUPIT VSTUPENKY