zpět na program

TANTEHORSE: wood-wonder-wave

dřevo - zázrak - vlna

VSTUP ZDARMA / ENTRY FREE

Prostřednictvím práce s dřevem šíříme zázrak. Přejte si něco a zasaďte dřevu ránu. Odpovědí bude krásná zvuková vlna, která se toulá prostorem.

Interaktivní zvuková instalace-performance Miřenky Čechové a Martina Tvrdého pracuje s konceptem fyzického úsilí, jež je akusticky zhmotněno v prostoru. 

V době, kdy se náročná fyzická práce vytrácí z našich životů, kdy přestává být nutností přežití a podmínkou obživy, zapomínáme na zázrak její smyslupnosti. Překonávání překážek může být jednou z cest k naplněné lidské existenci. Člověk chce pocítit, že jeho úsilí má dopad. Akce vyvolává reakci, vynaložené úsilí vytváří společné dílo. Každý rozmach tvoří jedno políčko společné kompozice. V momentě, kdy ztrácím síly, přichází druhý, který štafetu úsilí přebírá. Práce zanechává zvukovou stopu, spolupráce tvoří hudební skladbu, jedinečnou a neopakovatelnou strukturu.

performeři: 
Sabina Bočková, Darja Hlinková, Vojtěch Hříbek, Tomáš Janypka, Inga Mishkina, Denisa Musilová, Johana Pocková, Simona Rozložníková, Jakub Urban > kromě performerů divadelní laboratoře se do performance mohou přidat i diváci.

Performance & Zvuková Instalace
Koncept: Miřenka Čechová
Zvukový koncept: Martin Tvrdý

http://www.tantehorse.cz/

Představení proběhne v prostorách Národní Galerie - Veletržním paláci od 10:00 - 18.00 hodin.