zpět na program

Igor and Moreno: IDIOT-SYNCRASY

Začali tím, že chtěli svým představením změnit svět. Ale v tom okamžiku se cítili jako idioti. Pak se rozhodli tancovat. Začali skákat. Vzpomněli si na lidové tradice Sardinie a Baskicka. Začali zpívat. Skákat ještě více. Našli v tom zalíbění. 

Idiot-Syncrasy je taneční představení od Igora a Morena, které využívá skoky - a to jak doslova, tak metaforicky - k prozkoumání schopností vytrvat a uchovávat si naději. Je hravé i vážné, vždy záleží na tom, s jakou jemností naváží performeři dialog s publikem.

Igor a Moreno je londýnská společnost soudobého tance, režírovaná Igorem Urzelaiem (1983, San Sebastian) a Morenem Solinasem (1987, Sardinie). Od svého založení v roce 2012 tato společnost předváděla po celém světě svá díla, která se setkala s veřejným a kritickým uznáním. Představení Idiot-Syncrasy je na mezinárodním turné od své premiéry v roce 2013, bylo nominováno na National Dance Awards 2015 a Total Theatre Awards 2015 a bylo vybráno na European touring network Aerowaves 2015 a British Council Showcase 2015.

Unmissable! A simple but immersive performance that defies all initial expectations and explanations.’
✭✭✭✭✭ EVERYTHING THEATRE

‘Idiot-Syncrasy is a warm, fabulous and funny show, but it also makes us vividly and unsettlingly aware of the altered states that we and the dancers can undergo during the course of a performance.’ ✭✭✭✭ THE GUARDIAN

www.igorandmoreno.com


Délka představení: 60 min.


Účinkují: Igor Urzelai and Moreno Solinas

Choreografie a koncept: Igor Urzelai and Moreno Solinas

Artistic Associate Simon Ellis

Lighting Design Seth Rook Williams

Sound Design Alberto Ruiz Soler 

Scéna a kostýmy: S KASPERSOPHIE

Hlasový poradce: Melanie Pappenheim

Produkce: Sarah Maguire


Hudba (zpěv naživo):

V představení jsou využity části skladeb:

Procurade ‘e moderare (Francesco Ignazio Mannu)

When I’m Sixty-Four (the Beatles)

Quanto t’ho amato (Roberto Benigni)

Al Alba (Luis Eduardo Aute)

Zure Begiek (Mikel Laboa)


koprodukce: The Place, Londýn

podpořili: Arts Council (Grants for the Arts), Yorkshire Dance, Cambridge Junction, Centro per la Scena Contemporanea, Aerowaves, TIR Danza and BAD Festival. Igor and Moreno are Work Place artists at The Place, associate artists at TIR Danza and Developed With The Lowry.

poděkování:  David Harris, Roberto Casarotto, Dantzagunea, Wieke Eringa, El Graner, Eddie Nixon, Keren Kossow, Louise Jardine, Justyna Latoch, Lola Maury, Laura Ortu, Alicia Otxandategi, SÍN Culturalis Központ, Jitka Tumova, Ann Van den Broek, Christina Elliot and everyone who has helped us. 

Představení je vhodné pro děti od 8 let. 

V představení se užívá alkohol.