zpět na program

Spitfire Company & Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla - Fragmenty milostných obrazů

O PŘEDSTAVENÍ

Fragmenty milostných obrazů jsou nejnovější divadelní zastávkou do stanice touha. V posledních letech skupina Spitfire několika projekty potvrdila zaujetí fúzemi napříč žánry. Všechny mají jedno společné: ústřední téma je touha. Ve Fragmentech milostných obrazů jde o fúzi výtvarného umění, tance a divadla. Tematicky to zastřešuje intimní obraz partnerského života obou protagonistů. Během představení je tvořena výstava, která obsahuje šestnáct originálních výtvarných objektů, které tvoří mozaiku milostných obrazů obou partnerů. Instalace výtvarných děl, tanec, video projekce, divadelní akce, to jsou ingredience divadelní výbušné směsi, která vybuchuje v bílé minimalisticky pojaté scéně.

Obrazy umožňující žít to, po čem toužíme i z čeho povědomě máme strach. Vítejte na výtvarné vernisáži i taneční inscenaci komponované v jediném večeru.

V návaznosti na poslední produkce se Petr Boháč a Miřenka Čechová opět pokoušejí proniknout do hlubin vizuality tvořící síť našich snů i každodenní skutečnosti. Pozoruhodná umělecká inkluze zahrnuje originální díla soudobé výtvarné scény, tanec, hudbu i divadelní akci. Diváci se stávají součástí tvorby vernisáže šestnácti výtvarných umělců, jejichž díla tvoří krajinu tanečního divadla a inspiraci pro něj.

Tanečně divadelní inscenace prolnutou do tématické výstavy tvoří: kurátoři a performeři Miřenka Čechová a Petr Boháč, skladatelka Eliška Cílková, tanečníci Inga Mykshina a Roman Zotov, zpěvačka Alice Bauer, dramaturgyně Dominika Špalková a umělecké objekty výtvarníků Pauliny Skavové, Kláry Jirkové, Michala Pěchoučka, Jana Mika, Jakuba Tauše, Jana Zdvořáka, Pavla Příkaského, Takaa Kanemachi, Terezy Fišerové, Mariany Jůdové, Evy Chudomelové, Zuzany Šrámkové a Lukáše Houdka.

KREDITY

koncept, režie, scénografie: Petr Boháč, Miřenka Čechová

dramaturgie: Dominika Špalková

performeři: Roman Zotov, Inga Mikshina, Petr Boháč, Miřenka Čechová, Eliška Cílková, Alice Bauer

hudba: Eliška Cílková

zpěv: Alice Bauer

kostýmy: Miřenka Čechová

light design: Martin Špetlík

zvuk: Miroslav Hvizdoš

stage manager: Jindřich Fejfar 

produkce: Barbora Repická, Tereza Havlíčková (zahr.)

produkční koordinace: Ludmila Vacková

producent: Bezhlaví z.s. / Spitfire Company, Divadlo Drak a Mezinárodní institut figurálního divadla

koprodukce: Palác Akropolis (Art Frame s.r.o.)

partneři: Johan Centrum / Moving Station, Švestkový dvůr / Malovice 

RECENZE:

http://operaplus.cz/spitfire-company-mezi-tancem-a-vytvarnem-nejen-o-tom-v-tydnu-s-tancem/

http://www.tanecniaktuality.cz/fragmenty-milostnych-obrazu-pohybova-instalace-mezi-artefakty/