zpět na program

Daniel Abreu - Cabeza

O PŘEDSTAVENÍ

Daniel Abreu je metaforicky řečeno taneční zvíře mezi španělskou střední generaci choreografů a tanečníků proslavenou po celém světě. Jeho výjimečné postavení dokazuje nejdůležitější španělské choreografické ocenění Národní cena, kterou obdržel v roce 2014. Jeho představení balancují na hranici žánrů mezi tancem, instalací a vizuálním divadlem a jsou plné impresí a archetypálních odkazů. Jeho výsostnou doménou jsou emoce a on sám svou tvorbu charakterizuje jako cestu skrze ně. Představení Cabeza tvoří pomyslné rozhraní Abreu tvorby. Jedná se o fascinující balanc mezi animálním pohybem a meditativní energií.

Představení Cabeza vzniklo z konceptu konstrukce-destrukce. Místo pro začátek, stejně jako konec; místo identity jako přítomnost a forma věcí, nebo jednodušeně úplný opak. Puklina, divná krajina vyprovokovaná výbuchem, který nás zastavuje a nutí nás pozorovat náš mozek zvenčí. Uvažuje nad fantaziemi a realitami proudu silné energie, kde logika nedává smysl.

Ze světa symbolů, který je chvílemi agresivní a v mnoha jiných chvílích krásný, až téměř náboženský. Fyzikalita je motiv, a spolu s předešlými lety, které byly tak proměnlivé, vedla k tomu, co dnes vyjadřuji z prázdnoty; co rychlost těla vyžaduje a je schopná vyjádřit.

O SOUBORU DANIELA ABREU

Společnost Daniel Abreu byla vytvořena v roce 2004 a od té doby představila více než 40 choreografických děl.

Daniel Abreu, režisér a tvůrce těchto prací, získal mnoho ocěnění a získal si uznaní, které mu umožnilo zařadit se do programu mnoha různých národních a mezinárodních divadel a festivalů.

Představení tohoto souboru se podobají cestám, malbám a obrazům v akci. Některé z produkcí jsou napůl mezi tancem a performancí. Daniel Abreu získal v roce 2014 španělské Národní Ocenění za Tanec v Kreativní kategorii.

KREDITY

Choreografie a interpretace: Daniel Abreu

Asistent režie: Igor Calonge

Hudba: Christian Fennesz

Světelný design: Irene Cantero

Osvětlovač: David Benito

Scéna: Dácil González, Igor Calonge, Irene Cantero and Daniel Abreu

Fotografie: Jesús Robisco and Capricolor

Spolupráce: The Graner (Barcelona) and the Centro de Danza Canal (Madrid)

Premiéra: 3. listopadu 2012 v Mercat de les Flors, Barcelona

Trailer: https://vimeo.com/75701591