zpět na program

Bára Sigfúsdottir (IS / BE) 20. – 21. červenec 2017  

Islandská choreografka a performerka v současnosti žijící v Bruselu. Vystudovala Icelandic Academy of Arts, Amsterdam school of Arts a bruselskou P.A.R.T.S. Cílem jejího workshopu bude podpořit a kultivovat možnosti a kreativitu pohybu každého jednotlivého účastníka. Budete prozkoumávat způsoby práce s vystupováním v představení, diverzitu ústředních bodů pohybu, vztah těla k prostoru, a jak tyto faktory ovlivňují jedince, tak skupinu. Také se soustředíte na použití rytmu a muzikálnosti v pohybu a kompozici. Její učení je založeno na jejím trvalém pohybovém výzkumu jako tanečnice a choreografky.

O náplni workshopu říká: "V tomto workshopu je mým cílem podpořit a kultivovat možnosti a kreativitu pohybu každého jednotlivého účastníka. Pustíme se do fyzického výzkumu pomocí řízených improvizačních úkolů, které doufám budou inspirací pro verzatilnější přístup k používání pohybu v kreativních situacích, ať už se pracuje s daným nebo improvizovaným materiálem.

Konkrétně prozkoumáme způsoby práce s vystupováním v představení, diverzitu ústředních bodů pohybu, vztah těla k prostoru, a jak tyto faktory ovlivňují jak jedince tak skupinu. Také prozkoumáme použití rytmu a muzikálnosti v pohybu a kompozici. Moje učení je založeno na  trvalém výzkumu jako tanečníka a choreografa, o který bych se ráda podělila."

http://www.barasigfusdottir.com/