zpět na program

Daniel Abreu (ES) 17.-19. červenec 2017

Špičkový tanečník a choreograf, který v Madridu založil svou vlastní taneční skupinu Cía Daniel Abreu, je jednou z vůdčích osobností španělské umělecké scény a spolupracuje s mnoha soubory po celé Evropě.  Jeho workshop bude zaměřen na pochopení a objevování pohybu. Poskytne cvičení jako zkušenost, která umožňuje poznání. Soustředí se na pocity, skrze které budete objevovat své tělo, rozumět a učit se. Ze země nahoru do vzduchu!

"První věc, kterou chci udělat až se poprvé setkáme, je naučit se tvoje jméno a pokusit se z tvého hlasu zjistit, kdo jsi a potom uvidíme, co nastane.

Mým cílem bude tě pozorovat a pomoct ti s tím, co potřebuješ. Navrhnu ti, aby ses pohyboval/a tancem, to, co vidím, jak vidím tebe, vždy z technického a experimentálního hlediska. Tím chci říct, že budeš tančit celým tělem, protože to je důvod, proč se zúčastníš všech těch lekcí a bylo by skvělé, pokud by ses mohla zúčastnit ty tři dny, vyplatí se to nejen tobě, ale i tvým kolegům a mně samotné. Věrím v toho, kdo je schopen poznat své tělo, jeho emoce a detailně naplánovat jeho pohyby tak, aby věděl, co s tím a co se týče vlivu exteriéru na tyto plány, aby se byl schopen co nejlépe adaptovat, tak, jak nám to každodenní život umožní, nebo to přijmout takové, jaké to je. Můj návrh je, že já poskytnu cvičení jako zkušenost a tato zkušenost nám dá poznání. I když teoretická podpora existuje, kolísá a prezentuje se podle skupiny. Teorie nejsou pravdivé či nepravdivé, proto nebuduj pravdy, ale cesty, z toho vyjdeme.  Podpora, pokyny a zprávy. Tělo, mysl a emoce. Vše je o pocitech a skrz pocity budeme objevovat, rozumět a učit se. Ze země (radím ti přinést chrániče na kolena) nahoru do vzduchu."

http://www.spainisculture.com/en/artistas_creadores/daniel-abreu.html